VIANA

اخبار
ویانا

NEWS AND ARTICLE
3 راه برای تشکیل یک تیم بازاریابی استثنایی
19 دی 1397
3 راه برای تشکیل یک تیم بازاریابی استثنایی

3 راه برای تشکیل یک تیم بازاریابی استثنایی

تشکیل یک تیم مناسب همواره سخت است و هرگونه اشتباه در انتخاب اعضا میتواند منجر به شکست و یا افت کار شود. یک تیم بایستی مجموعه ای از استعدادهای فردی باشد. انتخاب جداگانه هر عضو به اندازه کافی دشوار است، حال اگر برقراری ارتباط بین اعضا و ایجاد یک همکاری یکپارچه بین آنها را نیز  اضافه کنیم، کار سخت تر هم میشود.

شرکتها نیاز به تیمهای قوی در همه ی زمینه های کاری ، به خصوص بازاریابی دارند. متخصصان حرفه ای که یک دید مناسب از شرکت ارائه دهند و تاثیر زیادی بر موفقیت و پیشرفت شرکت میگذارند. بازاریابی مناسب باعث جذابیت بیشتر شرکت می شود، مشتریان بیشتری جذب میکند تا حتی برای یک بار هم که شده از خدمات و محصولات شرکت استفاده کننند. به طور کلی اینطور میشود گفت که اگر همه ی قسمتهای شرکت با همه توان خود کار کنند، ولی در بخش بازاریابی ضعیف عمل شود، کار نهایی به نتیجه مناسبی نمیرسد.

با اینکه تشکیل یک تیم مارکتینگ مناسب، بسیر سخت است، اما برای شروع کار ناامید نشوید. ما اینجا با یک سری پیشنهادها ، کار را برای شما آسان تر میکنیم.

تشکیل یک تیم به مانند خانواده

تیمهای خوب با سرعت و انعطاف کافی با یکدیگر کار میکنند. در شرایط مختلف، نقاط ضعف و قدرت همدیگر را به خوبی میشناسند و خود را با آن هماهنگ میکنند.بحث انطباق سریع و انعطاف پذیری در کار، برای تیم بازاریابی بسیار مهم و یک ضرورت روزانه برای اعضا است.

شما نیاز به یک تیم مارکتینگ چابک و ماهر دارید که در زمانی که  سختی کار بالا میرود، به یکدیگر متکی باشند و فشار کاری را بین خود تقسیم کنند.

ایجاد چنین گروهی مستلزم این است که اعضا با هم مکالمه مستمر داشته باشند و از یک سیستم ارتباطی برای هماهنگی استفاده کنند تا از این راه برای حل مشکلات احتمالی در سریع ترین زمان به راه حل برسند. به طور کلی این تیم بایستی مانند یک خانواده در کنار هم باشند و از حاظ روحی و روانی به یکدیگر نزدیک شوند.

استخدام متخصصان قبل از سرپرستان

تشگیل یک تیم که اعضای آن همه کاره و همه فن حریف باشند، بسیار وسوسه کننده است. وقتی که همه ی افراد تیم ، در همه کارها خوب باشند، قاعدتا اینطور به نظر میرسد که تیم فوق العاده ای تشکیل داده اید. ولی در حقیقت ، برای اینکه یک تیم پویا داشته باشیدفقط به چندمتخصص همه فن حریف نیاز دارید که بتوانند ضعف بقیه را بپوشانند. به طور مثال فقط داشتن متخصص سئو بالا رفتن رنک شما در موتورهای جستجو را تضمین نمیکند. برای همین ابتدا متخصصین خود را استخدام کنید، بعد به سراغ سرپرستان بروید.

پیدا کردن و جذب یک متخصص کار سخت و زمان بری میباشد برای همین استفاده از هوش مصنوعی و چت باتها کار شما را برای استخدام افراد زبده راحت تر می کند. با استفاده از چت باتها سوالات معمول اولیه را تنظیم کنید. در  ادامه از ابزارها و اپهای رتبه بندی برای زیرنظر داشتن تیم خود استفاده نمایید.

نگاه کردن از دید مشتری

تیمهای بازاریابی باید بدانند که با چه کسانی صحبت میکنند. منظور فقط الگوهای خرید و یا جمعیتی نیست.  دید گسترده تری برای مارکتینگ نیاز است.

برای یک کسب و کار بسیار حیاتی است که اطلاعات زیادی درباره جامعه هدف خود داشته باشد، نقاط ضعف مشتری، اولویتها و ترجیهات آنها، نیازهایشان و اینکه برای حل مشکل خود از چه راهی به جستجوی راه حل می پردازند و با چه پیامی میتوان جهت فرایند تصمیم گیری آنها را به سمت کسب و کار خود جهت داد.